Kardere'de Sonbahar Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Kardere'de Sonbahar Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor ---

Sonbaharın gelmesiyle birlikte köydeki çalışmalar hız kazandı. Muhtarımız Sezai Hiçdönmez ile yaptığımız görüşmede çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Bu bilgileri kısaca özetleyecek olursak;

Çalışmaların Kemah Kaymakamımız Gökmen Çiçek’in köy cevizliğine yaptığı ziyaret sonrası buranın yeniden düzenlenmesi konusundaki direktifleri doğrultusunda başlatıldığını öğrendik. 

Köy halkının cevizlikte imece usulü  5 gün aralıksız ve yoğun bir şekide çalıştığını ifade eden Muhtarımız, bu çalışmalar kapsamında altı traktörle cevizliğin sürüldüğünü ve tırmıklanmasının yapıldığını, kırk römork taş atıldığını ve bütün bu çalışmalar sonucunda cevizliğin bahçe düzenine getirildiğini ifade etti.

Köyde yapılan bir diğer önemli çalışma ise, İl Encümenliğinden alınan mali yardımla Akpınar suyunu getiren boruların genişletilmesi olduğunu ifade eden muhtarımız, bu proje kapsamında ise 550 metre su borusunu yenileri ile değiştirdiklerini söyledi.

Muhtarımız çalışmalarla ilgili son olarak; başta Kaymakamımız Gökmen Çiçek olmak üzere Tarım İlçe Müdürü ve diğer İlgililere, İl Encümenliğine, Muhtarlık Azalarına ve tüm Köy halkına aracılığımızla bir kez daha teşekkürlerini iletti.

 

Haber
Abdullah Bozdemir

RSS Haberler » Kardere'de Sonbahar Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor