Geleneksel Bayramlaşma Törenimiz Yapıldı
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Geleneksel Bayramlaşma Törenimiz Yapıldı ---

Geleneksel Bayramlaşma Törenimiz her yaş grubundan çok sayıda üyemizin ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kasımpaşadaki Dernek Lokalimizde beyler ve bayanlar olmak üzere gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Dernek BaşkanımızYusuf Gündüz, bir bayramda daha bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek; törende olan ve olmayan tüm üyelerin, misafirlerin ve Kardere dostlarının bayramını kutladı. Başkan Gündüz konuşmasında ayrıca köydeki ve İstanbul’daki faaliyetler ve gelişmelerle ilgili üyelere bilgiler aktardı.

Bayramlaşma törenine İstanbul Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk'de katıldı. Başkan Ulutürk törende kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında birlik ve beraberliğin pekiştiği bu günde dini, örf ve adetleri yaşatmanın ve yerine getirmenin onurunu ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek bu güzel ortamda birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Bütün hemşehrilerinin bayramını kutladı. Başkan Ulutürk Kardere’nin Kemah’ın en önemli köylerinden biri olduğunu, Kardere’lilerin yöreye ve bölgelerine çok büyük katkıları bulunduğunu ifade ederek şükranlarını iletti.  Başkan Ulutürk konuşmasının ardından Dernek Başkanımız Yusuf Gündüz’e İstanbul  Kemahlılar Derneği adına, yapmış olduğu maddi ve manevi katkılar ve sergilediği örnek kişiliği nedeniyle bir plaket verdi.

Törende ayrıca  Dernek Yönetim Kurulu üyelerinden Bayram Tanyıldız ve Okan Mol, kıdemli üye olarakta Şerif Yenigün birer konuşma yaptılar.

Törene İstanbul Kemah Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Çakmaktaş ve daha birçok  Kardere dostuda katılarak bu anlamlı günde bizimle birlikte oldular.

 

Haber & Foto
Abdullah Bozdemir

RSS Haberler » Geleneksel Bayramlaşma Törenimiz Yapıldı