Kemahlılar Derneği ve Kardere Dernek Yönetimleri Kahvaltıda Buluştu
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Kemahlılar Derneği ve Kardere Dernek Yönetimleri Kahvaltıda Buluştu ---

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Köy Dernekleriyle tanışma amaçlı düzenlemiş oldukları kahvaltı buluşmalarının ilki Dernek Lokalimizde gerçekleştirildi. Yaklaşık iki ay önce yeni yönetimini oluşturan Kemahlılar Derneği görev dağılımı yaptıktan sonra çalışmalarını hızlı ve kararlı bir şekilde sürdürüyor.

Kardere Dernek Lokalinde gerçekleştirilen kahvaltıda bir araya gelen yönetimler karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak daha yakın bir işbirliği içinde çalışma sözü verdiler.

Kahvaltıda bir araya gelme amaçlarını açıklayan Kemahlılar Derneği basın sözcüsü Recep Babacan, temel amaçlarının köy derneklerine Kemahlılar Derneğini tanıtabilmek olduğunu söyleyerek, Kemahta 73 köy olmasına rağmen Kemahlılar Derneğinin ne iş yaptığını ve ne amaçla kurulduğunu bilmeyen köy dernekleri olduğuna dikkat çekerek; amaçlarını yapılacak organizasyonlarda bir araya gelme, derneklerin sms sistemine dahil edilmesi, çalışmalardan derneklerin habedar olması, köy mensuplarının yaptıkları işlerin tespiti dolayısıyla acil durumlarda derneğin devreye girerek sorunların çözümüne destek sağlaması ve yeni bir dergi çalışması olarak sıraladı.

Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Ulutürk ise kahvaltı için teşekkür ederek başladığı konuşmasında Kardere Deneğinde olmaktan ve Yönetim Kurulu ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ulutürk konuşmasında, Kemahlılar Derneği çatısı altında ancak özerk olarak faalityetlerini yürüten İstanbul Kemahspor’un faaliyetleri ile ilgili bilgiler aktararak köy takımlarında kendini kanıtlamış futbolcuları Kemahspor'da görmek istediklerini ve amaçlarının Kemahspor aracılığı ile onları daha üst seviyelere taşımak olduğunu belirterek Karderelilerinde gerekli katkıyı vereceklerine inanıdığını söyledi. Genel kurul sonrası oluşturulan yeni yönetim olarak süratle kurumsallaşma çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Ulutürk, kısa bir süre önce yaptıkları Kemah ziyareti ile ilgili bilgiler aktardı paylaşımlarda bulundu. Ayrıca yakın zamanda Kemah'ta yapılacak üç projeleri olduğundan bahsederek bunların, Kültür Merkezi, Yurt ve Toki olduğunu söyledi.

Kemahlılar Dernek Başkanı Ulutürk son olarak Kardere’nin önemine vurgu yaparak Karderelilerin ilgi ve desteklerini beklediklerini, bütün davalarının Kemah’a ve köylerine hizmet etmek olduğunu belirterek ellerinden gelen bütün çabalarını gösterdiklerini ve göstereceklerini, meyvelerini alınca da kendilerinin çok mutlu hissettiklerini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

Kardere Dernek Başkanı Yusuf Gündüz ise Kemahlılar Dernek Yönetimini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek başladığı konuşmasında, öncelikle yeni yönetme hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Gündüz konuşmasında köylerin Kemahlılar Dernek Yönetimine yardımcı olması gerektiği ancak bunun kendi tecrübesinden de gördüğü kadarıyla yeterli olmadığına dikkat çekti. Kemah Dernek yöneticilerine hitaben işlerinin zor olduğunu ancak iyi bir yönetim oluşturduklarını ve bütün bu sorunların üstesinden geleceklerine inandığını söyledi.

Kardere olarak Kemahlılar Derneğinden bugüne kadar bir talepleri olmadığını ancak, bazı sorunları aşmalarında derneğin çok daha etkin olabileceğine dikkat çekerek, özellikle Kardere, Bozoğlak ve Gediktepe köylerinin ortak kanalizasyon sorunlarının halledilmesi ve yayla yolarının yapımında derneğin aktif rol almasının çözümü kolaylaştıracağına inandığını belirterek bu konuda desteklerini beklediklerini ifade etti.

Başkan Gündüz konuşmasını toplantının çok verimli geçtiğini ve böyle bir düşünce ve organizasyon yaptıkları için Kemahlılar Dernek yönetimine teşekkür ederek tamamladı.

Kahvaltılı toplantı sonrası Kemahlılar Dernek Başkanı Ulutürk günün anısına Kardere Dernek Başkanı Yusuf Gündüz’e bir plaket verdi.

Ayrıca söz alan Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Recep Babacan, Kardere köyünün tüm karşılaşmalarının Turnuva boyunca Radyo Gurbet24’den yayınlandığını ve bu yayınlarda Kardere Köylülerinin kendilerine çok yardımcı olduğunu söyleyerek Radyo Gurbet24 adına hazırladıkları bir nostalji resmini Genel Yayın Yönetmeni Sedat Sevim’i anons ederek verdirdi. Ayrıca Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aydoğmuş arşivinden hazırlanan 4 adet nostalji resmi Kardere Köyü Dernek Başkanı Yusuf Gündüz’e takdim edildi.


Haber -Foto
Abdullah Bozdemir

 

RSS Haberler » Kemahlılar Derneği ve Kardere Dernek Yönetimleri Kahvaltıda Buluştu