Kemah - Kardere Köyü Emitt Fuarında
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Kemah - Kardere Köyü Emitt Fuarında ---
Dünyanın en büyük 6. Turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 10-13 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü'nde kapılarını 15. kez ziyaretçilere açtı.

Türkiye’nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, havayolu şirketleri, bölgesel kalkınma ajansları, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, beldeler ve 60 ülkenin Turizm Bakanlıkları ve temsilcilikleriyle birlikte tur operatörleri, otelleri, havayolu ve kruvaziyer şirketleri ile turizme yönelik ürün ve hizmetleri olan tüm kuruluşlar katılıyor.

Erzincan Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü himayesinde Kemah ve Kemaliye ilçelerimizin düzenlediği standlar önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda yine ilgi odağıydı.

Binlerce yıllık tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel özellikleriyle saklı cennetlerden biri olan Sancak Şehri Kemah İlçemiz maalesef turizmden hak ettiği payı alamamaktadır. Bunun en önemli nedeni kuşkusuz bölgedeki yatırımların yetersizliği ve tanıtım eksikliğidir.

Ancak Rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu ile başlayan ve son yıllarda da artarak devam eden yatırım, tanıtım ve Turizm faaliyetleri Kemah’ı her geçen gün bölgesel bir cazibe merkezi haline getirmektedir.

Bu faaliyetler kapsamında Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) büyük bir fırsat oluşturmaktadır. Geçen yıldan daha büyük bir stand ve tanıtım zenginliğiyle fuara katılan Kemah ilçemiz standı, Sultan Melik Türbesi, Bey Konağı, birbirinden güzel fotoğraflarla ve sergilenen ürünlerle çok sıcak bir atmosfer oluşturmaktadır. Stand da tarihi, kültürel ve sportif aktivitelere yönelik tanıtımlarla birlikte Kardere Bakır El İşlemelerinden oluşan hediyelik eşyaların ve yöreye özgü tulum peyniri, ceviz, bal, pekmez gibi ürünlerlerin tanıtımı yapılmakta ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır. Ziyaretçilere ve misafirlere yöresel ve organik ürünler ikram edilmektedir.

Başta Kemah Kaymakamımız Gökmen Çiçek olmak üzere; Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Kemahlılar Derneği Hanımlar Komisyonu, Kardere Köyümüz Muhtarı Sezai Hiçdönmez ve Kempa Gıda bu tanıtım fırsatını en iyi şekilde değerlendirmek için büyük gayret sarfetmektedirler.

Kaymakamımız Gökmen Çiçek’in büyük çabaları ve idealleri doğrultusunda Kemah Halk Eğitim Müdürlüğünün, Muhtarımız Sezai Hiçdönmez’in ve diğer ilgililerin ve bu işe emek verenlerin olağanüstü gayretleri ve inançlarıyla yaklaşık iki yıl önce Kardere Köyü’nde başlatılmış olan Bakır El İşlemelerinin uluslararası bir fuarda tanıtılması ve ziyaretçilerin beğenisine sunulması başlı başına bir başarı öyküsüdür.

Kaymakamımız Gökmen Çiçek’ten aldığımız bilgilere göre; yeni sağlanan kaynaklar sonucunda alınan makinalarla, çalışanlara sağlanan sosyal güvence ve maddi imkanlarla Kardere Bakır El İşlemelerinin çok daha büyüyerek kurumlaşacağı ve markalaşacağı yönündedir. Bu sevindirici haber Kardere’nin geleceği için çok daha fazla umutlanmamız demektir.

Ülkelerin, şehirlerin, ilçelerin, beldelerin ve diğer ticari kuruluşların kendilerini tanıtmak ve ilgi çekmek için aylarca hazırlandıkları ve fuarda kendilerini göstermek için değişik görsel show’larla adeta yarıştıkları bu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında; yöremizin tanıtımı için emeği geçenlere, katkıda bulunanlara çok teşekkür ederiz.


Haber-Foto&Video
Abdullah Bozdemir

RSS Haberler » Kemah - Kardere Köyü Emitt Fuarında