Kardere'de Açılış Coşkusu
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Kardere'de Açılış Coşkusu ---

Erzincan Valisi Sayın Abdülkadir Demir ve kalabalık bir katılımcının iştirakiyle Köy Konağı, Bakırcılık Sergisi, Köy Çeşmeleri ve Çilek Bahçesinin açılışları yapıldı.

Erzincan Valimiz Abdülkadir Demir ile birlikte İlçe Kaymakamımız Gökmen Çiçek, Koyulhisar Kaymakamı, Erzincan İl Genel Meclis Başkanı, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin İl Telekom Müdürü Timur Sevim, Daire Amirleri ve çalışanlarla birlikte çok sayıda misafir ve köy halkı yağan yağmura aldırmadan Kardere’deki bu açılış coşkusuna ortak oldular.

İlk önce Köy Konağının açılışını yapan Vali Demir konak içinde bulunan Bakırcılık sergisini ziyaret ederek buradaki ürünleri inceleyip kursiyerlerle sohbet etti. Yapılan çalışmaları ve ürünleri çok beğendiğini ifade eden sayın vali emeği geçenlere teşekkür ederek kursiyerleri tebrik etti. Burada Başta sayın valimiz olmak üzere emeği geçen diğer ilgililere bakır işlemelerinden oluşan hediyeler takdim edildi. Daha sonra Kemah folklor ekibinin gösterileri büyük bir keyif ve coşkuyla izlendi; konuklarda bu gösteriye iştirak ederek beraber halay çektiler.

Daha sonra Vali Demir ve beraberindeki heyet Bozoğlak köyünü ziyaret ettiler ve buradaki Bakırcılık kursunun açılışını yaptılar.

Bozoğlak ziyaretini tamamlayan Vali Demir ve beraberindeki heyet tekrar Kardere’ye dönerek hayırsever işadamlarımız tarafından yaptırılan Çeşmelerin açılışlarını yaptılar. Kütüphanenin önünün yeniden düzenlenmesiyle bambaşka bir çehreye kavuşan köy merkezindeki güzelliklerden etkilenen Sayın Valimiz "fazla söze gerek yok, görüntü her şeyi anlatıyor" diyerek memnuniyetlerini ifade ettiler. Ardından misafirlere havanın da yağmurlu olması nedeniyle tarihi kütüphanemizde sinevizyon gösterisi eşliğinde yemek ikramı yapıldı.

Yemek sonrası Kardere'den ayrılan sayın valimizi coşkulu bir kalabalık, şükranlarını sunarak uğurladılar.

Geleneksel olarak sevinci ve çoşkuyu paylaşmanın en güzel ifadelerinden biri olan davul-zurna eşliğinde oynanan halk oyunlarımıza sayın kaymakamımızın teşvikleriyle bütün daire amirleri, misafirler ve köy halkı katılarak birlik beraberlik ve dayanışma içinde yapılan bu güzel işlerin keyfini ve coşkusunu hep birlikte yaşamak adına güzel ve unutulmaz görüntüler oluşturdular.

Kemah Bakırcılığının geldiği noktayla ilgili açıklama yapan Kaymakamımız Gökmen ÇİÇEK Kemah’ın tarihten getirdiği bir çok önemli kültürel değerinin olduğu, bakırcılık projesiyle bakır işletmeciliğinin Kemah’ın yeni bir değeri olarak ortaya çıktığını, bu yeni değerin Kemahlı hanımların elinde ışıl ışıl parladığını ve önemli bir kazanç kapısı oluşturduğunu söyledi. Ayrıca ilden 85 km. uzakta ilçeden 35 km. ötede 2 köyümüzde bu projenin başarıyla uygulanmasının da ayrıca övgüye değer olduğunu belirten Kaymakamımız bu projenin başarıyla uygulanmasında en başından beri Kemah’a inanan, güvenen ve Kemah’lı kursiyerlerimiz sonsuz destek olan Sayın Valimiz Abdulkadir DEMİR beye teşekkür etti.

Kardere Köyü Muhtarımız Sezai Hiçdönmez ise yaptığı açıklamada; Bakırcılık Sergimizin, Köy Konağımızın, Çeşmelerimizin ve Çilek bahçemizin açılışını yaptık. Yağışlı bir hava olmasına rağmen çok güzel oldu. Başta Sayın Valimiz ve Sayın Kaymakamımız olmak üzere Dernek Başkanımız Yusuf Gündüze, Dernek Yönetim kuruluna, Azalarıma, köyün gençlerine, tüm köy komşularına, emeği geçen herkese, uzaktan ve yakından gelen misafirlere ve özellikle Sevgi hanıma teşekkürlerini iletti.

Dernek Başkanımız Yusuf Gündüz'de yaptığı değerlendirmede " Erzincan Valimiz sayın Abdülkadir Demir’in ilgileri, teşvikleri ve destekleriyle Kemah Kaymakamımız sayın Gökmen Çiçek’in olağanüstü çaba ve gayretleriyle son yıllarda bölgemizde büyük işler başarılmıştır. Yapılan çalışma ve gösterilen vizyona karşı Kardere Köyü olarak kayıtsız kalamazdık. Bu bizim için büyük bir şanstı ve bu şansı en iyi şekilde değerlendirdiğimizi düşünüyoruz. Geldiğimiz bu nokta bizim daha fazla işler başaracağımızında eşiği olacaktır. Bugüne kadar bölgemize ve özelde de Kardere köyümüzde yapılan projelere vermiş oldukları desteklerle ve köyümüze gelerek bizleri onurlandıran Erzincan Valimiz Sayın Abdülkadir Demir’e, Köyümüze ve insanlarımızın geleceğine yaptığı büyük katkıları ve ilgileri için Kaymakamımız Sayın Gökmen Çiçek’e, Daire Amir ve Çalışanlarına ve bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayarak bizlerin ve köyümüzün coşkusunu ve sevincini paylaşan kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ederim. Bu açılışlar vesilesiyle bir kez daha Muhtarımız Sezai Hiçdönmez ve azalarına, Yönetim Kurulu üyelerime, bize her koşulda desteklerini esirgemeyen işadamlarımıza, özellikle bakırcılık sanatında göstermiş oldukları büyük başarıları nedeniyle hanım kardeşlerime ve köydeki - gurbetteki üyelerimize şükranlarımı sunarım." diyerek sözlerini tamamladı.


Haber
Abdullah Bozdemir
Kardere.com

Video
Binali Bozdemir

Fotoğraflar
Kemah Kaymakamlığı (Flash Slayt)
Yusuf Gündüz

RSS Haberler » Kardere'de Açılış Coşkusu