Kardere Piknikte Buluştu
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Kardere Piknikte Buluştu ---

Coşkulu ve eğlenceli harika bir gün...

Dernek yönetimimiz tarafından İstanbul’da 16 yıl aradan sonra ilk kez düzenlenen pikniğimiz büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Poyrazköy- Akkaya piknik alanında yaklaşık sekizyüze yakın Kardereli ve Kardere dostları güzel bir bahar gününde piknik yaparak, gönüllerince eğlenerek unutulmaz bir gün yaşadılar.

Dernek yönetimimiz tarafından hazırlıklarına haftalar öncesinden başlanan piknikte katılımcıların güzel ve keyifli bir gün geçirmeleri için her şey düşünülmüştü. Gün boyu bir çok aktivitenin sergilendiği program, dernek başkanımız Yusuf Gündüz’ün hoşgeldiniz konuşmasıyla başladı. Başkan Gündüz konuşmasında, göreve geldikleri günden bugüne köyde ve İstanbul’da birçok çalışma yaptıklarını ancak böylesine bir pikniğin eksikliğini hep hisettiklerini belirterek, şimdi geçte olsa  bu pikniği gerçekleştirdiklerini ifade etti. İlgi ve katılımın bu derece yüksek olmasının yönetim kurulu olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ve bundan sonraki aktiviteler için cesaretlendirdiğini söyleyerek katılımcılara teşekkür etti, iyi eğlenceler diledi.

Sunuculuğunu Mehmet Ali Adıyaman’ın yaptığı program aktivitelerine geleneksel olarak davul zurna eşliğinde yöremiz oyunları oynanarak başlandı. Daha sonra çuval yarışması, ağızda kaşıkla yumurta taşıma yarışması ve yoğurt dolu tepsi içinde altın bulma yarışmasında katılımcılar ve izleyenler heyacanlı ve eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Öğleden sonraki programda sahneye çıkan köyümüzün tiyatro ve taklit konusundaki usta ismi Fahrettin Çakar, köyümüzde yaşanan ve başından geçen komik ve dramatik olayları espirili ve kendine özgü uslubuyla anlattığı gösterisinde katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Ardından Abdullah Bozdemir, Esin Bozdemir, Ümit Yenigün ve Eda Yücel den oluşan Kardere Müzik Grubu yöremiz ve güncel türkülerden oluşan repertuarlarıyla piknikte gurbet ve sıla hasretinin rüzgarını estirdiler.

Programın son bölümünde ise gün boyu satılan biletlerin hediye çekilişi yapıldı ve birçok değerli hediye heyecanlı bekleyişler sonucunda sahiplerini buldu.

Gün başladığı gibi davul zurna eşliğinde oynanan oyunlarla, halaylarla mutlu bir şekilde sona erdi.


Piknikten kısa notlar :
Pikniğimize davet edilen Kemah Kaymakamımız sayın Gökmen Çiçek ve Muhtarımız Sezai Hiçdönmez yoğun programları nedeniyle pikniğe katılamadıklarını bildirerek selamlarını göndermişlerdir.

Görüştüğümüz katılımcılar düzenlenen piknik nedeniyle çok memnun olduklarını ve bu tarz organizasyonların sık sık yapılmasını isteyerek Dernek Yönetimine çok teşekkür etmişlerdir.

Fotoğraflar


Haber
Abdullah Bozdemir

Fotoğraflar
Abdullah Bozdemir
Hamdi Çakar


RSS Haberler » Kardere Piknikte Buluştu