Bakır El İşlemeciliği Sergimiz Açıldı
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Bakır El İşlemeciliği Sergimiz Açıldı ---

Kısa bir süre önce Kemah Kaymakamlığı öncülüğünde köyümüzde başlatılan "Bakır İşlemeciliği Kursu" ilk meyvesini verdi. Kursiyerlerimiz kısa sürede büyük bir aşama kaydederek ürünlerini sergileyecek duruma geldiler ve ilk sergilerini açtılar.

Kursun köyümüzde açılmasında öncülük eden ve katkılarını esirgemeyen başta sayın Kaymakamımız Gökmen ÇİÇEK olmak üzere; Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Bülent TAHMAS' a, Muhtarımız Sezai HİÇDÖNMEZ'e ve diğer emeği geçenlere çok teşekkür eder; eğitmenimiz Nejdet KÖKSAL başta olmak üzere bütün kursiyerlerimizi tebrik ederiz.
A.Bozdemir

        


SERGİ AÇILIŞ FOTOĞRAFLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ !


Fotoğraflar:
Aytekin Canpolat


 

*  *  *


Kemah Kaymakamlığı Sitesinden Alınan Haber ve Fotoğraflar 

 

KARDERE KÖYÜ “BAKIR İŞLEMECİLİĞİ KURSU” SERGİSİ AÇILDI

Açılışa İlimiz Kaymakam adayları Yusuf İZCİ ve Muhammet Emin ELMALI Beyler, İlçemizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daire amirleri ve çevre köylerden gelen konukların iştirak ettiği açılışta kursu bitiren 25 kursiyerin el emekleri sergilendi.

Serginin açılışında ilk olarak söz alan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bülent TAHMAS, kursa katılanlara bilgi verdi. Daha sonra söz alan Köy Muhtarı Sezai HİÇDÖNMEZ kursun açılmasından dolayı Kaymakamlığa ve kursiyerlere teşekkür ederek, Kadere’yi Kaymakamlık ve Kardere Köyü Derneğinin de destekleriyle bakır işlemeciliği konusunda merkez yapacaklarının sözünü verdi.

Son olarak söz alan İlçe Kaymakamımız Sayın Gökmen ÇİÇEK kursun Kardere Köyüne ekonomik katkıda bulunacağını belirterek, bakırcılığın Kardere’de Kemahlı iş adamlarının da katkılarıyla devam edeceğini söyledi. Kardere’li iş adamlarının kurs sonunda kursiyerlerin ürettikleri ürünlere maddi ve pazar desteği sağlayacaklarını belirten Kaymakamımız “ Hayırlı olsun!” dilekleriyle serginin açılışını yaptı.

25 kursiyerin el emeği, göz nuruyla işledikleri bakır eşyaların yanı sıra yöresel çorap, heybe vb. folklorik dokuma eşyaların da sergilendiği sergi, konukların büyük beğenisini kazandı.

Sergi Kardere’lilerin hediye ve ikramlarıyla son buldu.Haber :

Kemah Kaymakamlığı


     

      

RSS Haberler » Bakır El İşlemeciliği Sergimiz Açıldı