Akın Yenigün'e Milli Görev
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Akın Yenigün'e Milli Görev ---

Kardere'nin Spordaki Gruru
AKIN YENİGÜN'e Milli Görev

 

Hentbol antrenörlüğünde parlak bir kariyere sahip olan grurumuz Akın Yenigün, Türkiye Genç Erkekler Plaj Hentbol takımı Antrenörlüğü görevine getirildi.


Genç Milli takımımızı, 16 Temmuzda Bulgaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına hazırlayacak olan Akın Yenigün, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini ve hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti.

Türkiye Genç Erkekler Plaj Hentbol takımı Antrenörlüğü görevine getirilen Akın Yenigün, Hentbol antrenörlüğüne Haydarpaşa Spor Kulübünde başladı. 

Yenigün, Haydarpaşa Spor Kulübünde, 1 İstanbul Şampiyonluğu, 1 Türkiye Deplasmanlı 1. Hentbol ligi 4’lüğü, 1 Türkiye Deplasmanlı erkekler ligi 3’lüğü elde etti ve bu başarıları sonrasında, Türkiye Süper Erkekler Hentbol ligine ilk kez katılan Bahçeşehir Koleji Hentbol Takımı Antrenörlüğüne getirildi. 

Akın Yenigün, burada hentbolun idol ismi İsmail Tarakçı ile birlikte müthiş bir başarı yakalayarak, Türkiye Erkekler Süper Hentbol Ligini 4. Sırada bitirdi. Bahçeşehir Koleji, bu 4. lük ile Avrupa kupalarına kalmayı başardı. 

Yenigün’ün bu başarılı performansını yakından izleyen Hentbol Federasyonu, Türkiye Genç Erkekler Plaj Hentbol takımı Antrenörlüğü görevine getirdi. 

Akın Yenigün, Milli Takım Antrenörlüğünün yanı sıra, Hentbolda bir marka haline gelme yolunda emin adımlarla yürüyen Bahçeşehir Kolejinde ki görevine de devam edecek.

Uğur Eğitim Kurumları ve Bahçeşehir Kolejinin Desteklediği Bahçeşehir Kulübü Hentbol Takımı bu yıl mutlaka bir kupa kazanmayı hedefliyor. 


Kulüp Başkanı Hüseyin Yücel ve Asbaşkan İbrahim Adan, Akın Yenigün ile çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Hedefleri olan insanlar, hayatın her döneminde başarıya imza atarlar. Bizlerde Akın Yenigün ile büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz” dediler.


 

Kaynak : Erzincanlilarinsesi.com / Recep Babacan
RSS Haberler » Akın Yenigün'e Milli Görev