Kemah Köy Standlarında Kardere Parıltısı
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Kemah Köy Standlarında Kardere Parıltısı ---

Kemah Sultan Melik Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında Kaymakamlığımız öncülüğünde ilk olarak geçen yıl gerçekleştirilen Köy Standları organizasyonu bu senede çok daha fazla köyün katılımıyla büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi. Köyler, ilçe meydanında kurmuş oldukları standlar ile hem kendilerinin hemde ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlamışlardır. Folklorun birçok unsurunun sergilendiği standlarda ziyaretçiler Kemah’ı bütün renkleriyle bir arada görmenin keyfini doyasıya çıkarmışlardır. Bu yıl ayrıca “Kemah Tarihi Standı” açılarak organizasyona tarihi bir boyutta kazandırılmıştır.

Kardere standı geçen yıl olduğu gibi bu yılda; daha zenginleşmiş el emeği göz nuru bakır işlemeriyle organizasyondaki yerini aldı. Ziyaretçilerden büyük ilgi ve beğeni toplayan Kardere Standı ürünleriyle göz kamaştırmaya devam ediyor.

Kardere Standını ziyaret eden Erzincan Valisi Sayın Abdülkadir Demir’e, değerli iş adamımız Next-Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erol Yüksel, el emeği göz nuru bakır işleme hediye etti.

Günümüz dünyasında bilişimin ulaştığı nokta geleneksel zaman, mekan ve imkan engellerini ortadan kaldırmıştır. Yerel ölçekte kültürel ve ekonomik temelli tanıtım zorluklarından bahsetmenin bugün artık fazla bir geçerliliği yoktur. Buna en yalın örnek bu haberini yaptığımız "köy standları"dır. İşte bu vizyonla hareket ederek "Köy Standları" organizasyonunu gerçekleştiren, emek ve katkı veren herkese teşekkür ederiz.

 

Haber
Abdullah Bozdemir

Resimler
Aytekin Canpolat

RSS Haberler » Kemah Köy Standlarında Kardere Parıltısı