Kemah Kaymakamımız Hasan ONGU Derneğimizi Ziyaret Etti
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Kemah Kaymakamımız Hasan ONGU Derneğimizi Ziyaret Etti ---

Kardere Köyü Dernek Yönetimimiz, EMITT Fuarı nedeniyle İstanbul’da bulunan Kemah Kaymakamımız Sayın Hasan Ongu'yu davet ederek, onuruna Dernek lokalinde bir yemek verdi. Emitt Fuarındaki ilk gün programının ardından akşam beraberinde Daire Amirleri ve Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin ile birlikte derneğimize ziyarette bulunan Kaymakam Ongu ve beraberindeki heyete; Muhtarımız Sezai Hiçdönmez, Kemahlılar Dernek Yönetimi ve Kardere’li iş adamları da eşlik etti.

Karlı ve soğuk bir istanbul akşamında sıcak bir sohbet ortamda gerçekleşen ziyarette, Kaymakamımızla tanışma imkanı bulan Dernek yönetimi ve işadamlarımız, yenilen yemeğin ardından ilçemiz ve Kardere’de yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundular.

Dernek Başkanımız Yusuf Gündüz’ün hoşgeldiniz konuşmasının ardından söz alan Muhtarımız Sezai Hiçdönmez, Kardere Köyünde yapılan ve yapılması düşünülen projelerle ilgili ayrıntılı bilgiler aktardı. Gerek Kaymakamlığımızdan, gerek İl Genel Meclis Üyemizden ve Karderelilerden yapılan çalışmalara desteklerini ve ilgilerini beklediklerini ifade etti.

Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk ise; Kardere Köyünün Kemah ve Kemahlılar için önemine vurgu yaptığı konuşmasında, ayrıca yaklaşan turnuva ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erzincan İl Genel Meclis üyesi ve Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut Cantekin’de konuşmasında; Kardere’yi kendi köyü gibi gördüğünü ve aralarında bir gönül köprüsü oluşturduğu ifade ederek, Karderelilerin heyacanları ve şevklerinin il Genel Meclis üyesi olarak kendilerini de heyecanlandırdığını, destek oldukları projelerin ardından Karderelilerin başarıyla çıktıklarını gördükçe kendilerinin seslerinin daha gür çıktığını belirterek; sesimizin daha da çok çıkması için, özellikle aktif çalışma içinde bulunmayan kişilerin nüfuslarının köylere alınmasını, çünkü ilçelerin büyüklüğünün nüfusa göre değerlendirildiğinin bunun da hizmet akışında çok önemli olduğunu söyledi. Konuşmasını gerek Kaymakamımız, gerek daire müdürlerimiz gerek başkanlarımız ve sizlerle birlik beraberlik içinde olduktan sonra Kemah ve Köylerimizde Allah’ın izniyle çözemeyeceğimiz sorunların olmadığını, yeter ki doğru ve hakkaniyetli projelerin kendilerine gelmesini belirterek, kendilerini ağırladıkları için Dernek yönetimine ve Karderelilere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Kemah Kaymakamımız Hasan Ongu ise konuşmasında; Kemah’ı biliyordum ancak göreve başladıktan sonra anladık ki Kemah bir buzdağıymış; biz Kemah’tayken buzdağının suyun üstünde olan kısmını ancak görüyormuşuz, zaman ilerledikçe farkettik ki suyun altında bir de buzdağının görünmeyen devasa bir kütlesi var. O kütle kısmen Erzincan’da ama büyük bir oranda İstanbul’da memleketin ekonomisine, sosyal ve kültür hayatına katkı sağlıyor dedi. Kardere’nin Kemah köyleri içinde ismini duyduğu ilk üç dört köyden birisi olduğunu söyleyen Kaymakam Ongu, Kemah sitemizde de zaten "Kardere Bakırı" adı altında bir paylaşımımız var. Siteyi ziyaret edenler bunu görüyorlar dedi. Kardere’de yapılan çalışmaların temelinin birlik ve baraberlik olduğunu, ne mutlu ki Kardereliler bir araya gelerek bir şeyler yapabildiğini, bunun son örneklerinide köy ziyaretlerinde, Bakırcılık çalışmalarında gördüğünü ifade etti. Kemah’taki görev sürecinde bir araya gelerek daha çok paylaşımlarda bulunulacağını söyleyen Kaymakamımız, burada bir araya gelmemizi de bu sürecin ilk halkası, bir hatırası olarak değerlendiriyorum diyerek herkese teşekkür etti.

Bir süre daha süren keyifli sohbetlerin ardından Sayın Kaymakamımız ve beraberindeki heyet lokalimizden ayrıldılar. Ziyaretleri için kendilerine bir kez daha teşekkür edilerek uğurlandılar.


Haber - Foto - Video
Abdullah Bozdemir

RSS Haberler » Kemah Kaymakamımız Hasan ONGU Derneğimizi Ziyaret Etti