Erzincan Valimiz Sayın Abdülkadir DEMİR'e Teşekkür Ziyareti
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Erzincan Valimiz Sayın Abdülkadir DEMİR'e Teşekkür Ziyareti ---

Kemah Kaymakamlığımız ve İş-Kur işbirliği ile Kardere köyümüzde başlatılan Bakır El İşlemeciliğine ilk günden beri büyük destek veren Erzincan Valisi Sayın Abdülkadir DEMİR’e Kemah Kaymakamımız Sayın Gökmen ÇİÇEK ile birlikte Muhtarımız Sezai HİÇDÖNMEZ, Dernek Başkanımız Yusuf GÜNDÜZ ve Dernek Başkan Yrd. M.Ali ADIYAMAN teşekkür ziyaretinde bulundular. 

Heyet, kendilerini makamında kabul eden Sayın Valimize verdikleri destekleri için şükranlarını sundular. Günün anısına Sayın Valimizin portresinin işlendiği bakır işlemeyi kendilerine taktim ettiler. 

Kaymakamımız Sayın Gökmen ÇİÇEK görüşmede, İş-Kur sayesinde köylere yeni bir iş imkanı sağlama fırsatı doğduğunu, bu kapsamda Kardere’de Bakırcılık El İşleme Kursu açarak kışın köyde iş yoğunluğu azalan hanımlara iş ve meslek edinme imkanı oluşturduklarını ve Karderelilerinde bunu en iyi şekilde değerlendirdiklerini ve halihazırda siparişleri yetiştirmekte zorlandıklarını ifade ederek sayın Valimize destekleri için çok teşekkür ettiler. 

Dernek başkanımız Yusuf GÜNDÜZ’de Sayın Valimizin büyük destekleri ve Sayın Kaymakamımızın büyük çabaları neticesinde köyümüzde yeni bir iş imkanı doğduğunu, bunu daha ileriye götürmek ve kalıcı olması için köy olarak el birliği ile daha çok çalışacaklarını ifade ederek kendilerine şükranlarını sundu. 

Sayın Valimiz ise, İş-Kur projelerinin önemine değinerek bunun büyük bir fırsat olduğunu ve iyi değerlendirilmesi gerektini, bu kapsamda Karderedeki Bakır El İşlemelerinin yalnızca bölgemiz için değil Türkiye için örnek bir çalışma olduğunu ifade ederek, Kaymakamımıza ve Kardere heyetine teşekkür ettiler.


Haber - Fotoğraflar
Abdullah Bozdemir

 

 

 

RSS Haberler » Erzincan Valimiz Sayın Abdülkadir DEMİR'e Teşekkür Ziyareti