Kardere Standına Büyük İlgi
Anasayfa 111 » RSS Haberler » Kardere Standına Büyük İlgi ---

Geleneksel Kemah Sultan Melik Kültür ve Spor Festivali kapsamında İlçe merkezinde kurulan standlarda köylerin tanıtımı yapıldı. Kardere standı büyük ilgi ve beğeni topladı.

Kemah Köyleri yöresel olarak yetiştirdikleri ve ürettikleri ürünlerle birlikte el sanatlarından oluşan çalışmalarının ve eşyalarının sergilendiği standlar misafirlerden ve yöre halkından büyük ilgi gördü.

Bakan Binali Yıldırım'ın da gezdiği ve bilgi aldığı standlardan özellikle Kardere Standı sergilenen ürünlerle en fazla dikkat çeken köy oldu. 

Kardereli hanımların Bakır El İşlemeleri ve Binali Bozdemir'in Nostaljik Araç Gereç Koleksiyonu büyük ilgi gördü, beğeni topladı.


Kardere standını ziyaretinde sayın Bakan'a Kardereli hanımların yaptıkları bir bakır işleme, minik ve sevimli kızımız Zeynep Canpolat tarafından hediye edildi.

Günlerdir KARDERE'yi en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtmak için çalışan başta Muhtarımız Sezai Hiçdönmez olmak üzere, Dernek Başkanımız Yusuf Gündüz, bakır işlemeleri ile büyük beğeni toplayan Kardereli hanımlar, otantik koleksiyonu ile Binali Bozdemir, çalışmaları ile muhtarlık azaları, köy gençleri ve katkı sunan diğer Kardere ve Kardere dostları her türlü övgüyü ve alkışı hakediyorlar. 


Haber
Abdullah Bozdemir


 

RSS Haberler » Kardere Standına Büyük İlgi