KARDERE KÖYÜ YAYLA VE DAĞ YOLU TAMAMLANDI

Anasayfa » Haberler » KARDERE KÖYÜ YAYLA VE DAĞ YOLU TAMAMLANDI
share on facebook  tweet  share on google  print  

KARDERE KÖYÜ YAYLA VE DAĞ YOLU TAMAMLANDI

"Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
KARDERE

 

 

 

 

 

 

F : 624 - Kardere_Muhtar_Sezai_Hicdonmez.png
Yayla yolumuz yaylalarımıza ulaşmıştır. Köyümüze ve ülkemize hayırlı olsun, emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sezai HİÇDÖNMEZ 
Kardere Köyü Muhtarı
17 Eylül 2011YAYLA YOLU ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kardere Köyümüzdeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Geçmişten günümüze yaylaya ve ormana gitmek için zorlu ve tehlikeli bir yolcuğu göze alan köy halkı; artık araçlarıyla yaylaya ve ormana gidebilecek.

Yayla yolu çalışmaları köy halkının ve yardımsever işadamlarımızın katkılarıyla başladı.

Konuyla ilgili olarak konuştuğumuz Muhtarımız Sezai Hiçdönmez, uzun yılların özlemi olan yayla yolu çalışmasına başlayabilmek için köy halkının ve hayırsever işadamlarının büyük bir fedakarlık gösterdiklerini ifade ederek; kendilerine aracılığımızla bir kez daha teşekkürlerini iletti.

Çalışmalarına başladıkları yolun uzun ve sarp bir güzergah izleyeceğini dolayısıyle, maliyetininde buna paralel olarak yüksek olduğunu belirten Muhtarımız, çalışmalarını planlanan tarihte bitirebilmeleri için bütün komşularımızın maddi desteklerini beklediklerini söyledi. 

    
 F : 591 - Kardere_MasterFoto.png

Haber :
Abdullah Bozdemir
Video  : Binali Bozdemir
Foto    : Aytekin Canpolat
 
 

Sayın Binali Bozdemir'in kamerasından ve anlatımından Kemah Kardere'lilerin dayanışmalarını ve azimlerini gösteren, kendi imkanlarıyla yaptıkları "Yayla" ve "Dağ Yolu" çalışmasından çarpıcı görüntüler,
Muhtarımız Sezai Hiçdönmez'in ve Mehmet Kara'nın değerlendirmeleri.
 

 


Tarihi Görüntüler

Sayın Binali Bozdemir'in tarihi video kayıtlarını yayına hazırlarken, ister istemez kısa bir süre önce yayınladığımız "Dağlarının ardı nazlıdır..." belgeselindeki o sırtında odun yüklü katırlarıyla dağ'ın sarp ve keskin kayalıklarının arasından, uçurum kenarlarından incecik bir yol bularak köye gelen insanlarımızın tehlikeli ve çileli yolculuklarını düşündüm.

O günden bu güne çok şey değişti ancak, değişmeyen birşey vardı ki o da Kardere'lilerin azim ve kararlılıklarıydı. Günümüzde bir çok köyün bile doğru dürüst yolu olmazken Kardere'lilerin kendi imkanlarıyla yüksekliği ikibin metreyi aşan yaylalarına ve dağlarına dozer çıkararak bu yolu yapmaları öyle sıradan bir iş değildir. Bu iş için organize olmak, maddi kaynak yaratmak ve büyük bir irade ortaya koymak da her babayiğidin harcı olmasa gerek. Kardere’liler bu büyük ve zor işi başararak; tarihlerine bir gurur sayfası daha eklemişlerdir.

Bu büyük proje, başta Muhtarımız Sezai Hiçdönmez olmak üzere Azalarının, Köy Halkının, İstanbul’daki Dernek Yönetiminin, Dernek Üyelerinin ve İşadamlarının büyük çaba ve maddi destekleriyle başarılmıştır.

Kuşkusuz projeye katkı veripte o dağlara o yaylalara hiç gitmeyecek, hiçbir beklentisi olmayan birçok Kardereli ve onların çocukları da olacaktır. Ancak gurur duyacakları bir Kardere işte onların bu duyarlılıkları sayesinde hep varolacaktır. Bu arada yetmişine merdiven dayamış Sayın Binali Bozdemir’in elinde kamerasıyla o dağların zirvelerinden bu tarihi görüntüleri kayda geçirmesi ve tarihe tanıklık etmemizi sağlaması, her türlü takdirin üzerindedir.

Daha üzerinde çok konuşulması ve yazılması gereken bu projeyi ve başarı öyküsünü burada noktalarken; bu video görüntülerini birkez daha
“Dağlarının ardı nazlıdır...” belgeseliyle birlikte izlemenizi önerir, “Yayla” ve “Dağ Yolu” nun yapımında emeği ve katkısı bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Abdullah Bozdemir,
25.11.2011

 
TARIK PİŞKİN / TEBRİKLER

26.09.2011 17:14:00

Kardere, Köyümüze yapılan yayla yolunda emeği geçen, tüm köy halkımıza ve bu projede maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm halkımıza sonsuz şükranlarımı sunarım.

Tarık Pişkin
ADİL ÇAKMAKTAŞ / Yayla Yolu

15.08.2011 11:48:00

Değerli Kardere köylüleri, başta muhtarınız Sezayi Hiçdönmez beyefendiyi yayla yolu için yapmış olduğu çalışmalarından dolayı tebrik eder, tüm Kardere halkına da çalışmalara vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederim.

Bozoğlak köyünden
Adil ÇAKMAKTAŞ
15.08 2011


 


Tür : Gündem Tarih : 15.08.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]