Kardere / Recep ÇAKAR

Anasayfa » Recep ÇAKAR » Kardere / Recep ÇAKAR
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kardere / Recep ÇAKAR

"Recep ÇAKAR" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

      Saygıdeğer Kardereliler,

    Sizlerin biraz başını ağrıtacağım ama kusuruma bakmayın, belki ben biraz incemi düşünüyorum bilmem; kendimi bildim bileli toplumlarda, toplantılarda, köy odalarında hep kendimi toplumun bir parçası hissederek karınca kararınca elimden gelen fedakarlığı göstermeğe çalışıyorum ama bunları yaparken birilerinin gözüne girmek için değil, sadece kendimce aşırı köyüme aşık olmaktan, köyümün daha da ileri saflarda olmasını çok ama çok isteyerek sadece dernek üyesi değil, gönül üyesi, görev üyesi, hizmet üyesi, köyüne aşık olmayı her türlü toplantılarına düğünlerine, cenazesine, hasta ziyaretine düşkün ve yoksulları gözetmeğe her zaman ALLAH ömür verirse devam etmeye çalışacağım.

     Sevgili Kardereliler,  2 yıldır dernek yönetim kurulunda hizmet etmekteyim. 2 yıl içinde ben ve arkadaşlarım sayamadım ama belki 60-70 gün toplantı yaptık, sadece ve sadece Kardere'nin bir adım daha ileri gitmesi için maddiyatı bir tarafa bırakarak gününü, zamanını, pazarını, cumartesini daha da önemlisi ailesine bile zaman ayımayıp sadece sizlere birşeyler verebilmek amacıyla çalışan bir yönetim var; şahsım adına onlara çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 1951 den bugüne kadar hizmet etmiş bütün büyüklerime, ölenlere ALLAH'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık afiyetler diliyorum.

     Bu imkanlarla buralara gelmenin zorluklarını az da olsa hepimizin bilmesi lazım. Şimdi asıl meseleye gelelim;  önceki lokalimiz 140 m2 olan apartman dairesi düğün nişan eğlence yapılamıyordu. Şimdi ALLAH'a çok şükür 1100 m2 iki salon var. Gel gör ki katılımlar az, gönül istiyorki 7'den 70'e herkes mekanı doldursun. İki yıl içinde bir çok toplantıda aynı kişiler, aynı yüzler sevgili dostlar, biz bir toplumsak hep birlikte olmalıyız, özellikle son dernek kongresinde sevgili büyüklerimizin hepsi katılmıştı, bizleri çok mutlu ettiler ama işin asıl bu tarafına gelelim, geleceğimiz dediğimiz gençlerimiz, genç arkadaşlara seslenmek istiyorum NEREDEYDİNİZ ? sanki hep birlikte ağız birliği etmişcesine 1-2 kişinin haricinde hiç biriniz yoktunuz.

     Arkadaşlar, yarın buraların sahipleri sizlersiniz. Bakın örnek vereyim, Kemalettin Çakar hasta yürüyemiyor, Mehmet Sait Canpolat, Bekir Hüseyin Yüksel daha bir çokları bunlar emekli ve yaşları bir hayli ilerlemiş üyelerimiz, arkadaşlar kendimize gelelim, bizi bizden başkası düşünmez bir de lokal alımında çok büyük katkıları olan saygıdeğer iş adamlarımız var. Arkadaşlar bunların kıymetini bilelim hiç bir karşılığı ve beklentisi olmadan maddi manevi desteklerini esirgemeden her şeyini veriyorsa el insaf sizlerden tek istenen şey çorbada tuzunuz, gelin birlik olalım bu mekanları dolduralım; örneğin şarkıcı bile alkış almıyorsa onunda gönülsüz okumasna sebep olur. Sevgili büyüklerim, bu işler size düşüyor lokale gelirken oğlunu, torununu getirmeyi ihmal etmeyiniz, toplumlar çok olursa coşar KARDERE KÖYÜNDENİM DİYOSAN şenliğine, hastasına, kederine, düğününe, derneğine gitmeye mecburuz.

     Hatalarım varsa affınıza sığınıyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum.

     İstanbul - 02.04.2008


Kaynak : Recep ÇAKAR
Tür : Gündem Tarih : 03.04.2008
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this