Kardere'linin Hizmet Aşkı / Recep ÇAKAR

Anasayfa » Recep ÇAKAR » Kardere'linin Hizmet Aşkı / Recep ÇAKAR
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kardere'linin Hizmet Aşkı / Recep ÇAKAR

"Recep ÇAKAR" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

     Saygıdeğer Kardereliler, 

    Sizlerle paylaşmak istediğim bazı konulardan bahsetmek istiyorum. Malumunuz turnuva maçları, düğün, nişan, cenazeler de az da olsa beraber oluyoruz. Temennim bunları dışında da çeşitli etkinliklerde beraber olmamızdır. Bunlar nedir? diye soracak olursanız; ben şahsi fikrimi söyleyeyim. Bakın yakın gelecekte lokalimiz tamamen faaliyete geçecektir. Burda folklorla, müzikle ilgilenenlere saz kursu, tiyatro grubu, bilgi yarışması daha aklıma gelmeyen bir çok faaliyetler yapabiliriz. Kardere köyüne yakışır güzellikler ortaya çıkaralım, kermesler düzenleyelim, bayanlarımız komisyon oluştursun, çeşitli etkinlikler yapsın; bizler bunları bekliyoruz. Sadece lokal erkeklere mahsus değildir. Zaten salon olarakta iki salonumuz var, gelmeyenlerin bilgisi olsun isterim.

     Bunları yaparken birbirini görmeyenler özlem çektiği kişilere de ulaşmış olacaktır. Önümüzde Ramazan ayı var, Ramazanda isteyen abilerimiz iftar yemeği verebilirler.

     Şunu unutmadan yazayım; geneleksel hale getirdiğimiz iftar yemeği ramazanın ilk cumartesi yapılacaktır. Hepinizin katılması önemle rica ederiz. Sevgili Kardereliler, malumunuz 7. ayda yani turnuva döneminde köyümüzden Erol Yüksel beyin köyde düzenlemiş olduğu yemeğe Erzincan, Kemah ve Köylerden gelen misafirlerimize ve de ayrıca turnuva yönetimine köyümüz adına bu etkinlikte bulunmaktan şahsım adına herkese teşekkür ederim.

Sayın misafirlerimizi ağırlarken köyümüzün bazı ihtiyaçları görüşüldü. Kaymakamımız ve diğer bürokratlarımızdan gerekli yardım sözünü aldık. Bu yıl içinde köy yolumuzun asfaltlanması, 3000 m2 köy içi kaldırım taşı döşenmesi, trafonun değişmesi bunun gibi istekler gayet olumlu karşılanmıştır. İsteklerimiz öyle zannediyorum ki bu yıl bitmeden gerçekleşecektir.

    Sevgili Kardereliler; tabii bu işler kolay olmuyor, sayın iş adamlarımızın katkıları her zaman bizlerin yanında olması, bizleri desteklemesi hele hele Kemah'ın Kardere köyünde bulunması bizleri çok mutlu etmiştir. Gelecek yılda sn. Ayhan Yenigün beyin köyde yemek organizasyonunu üstlenmesi bizleri daha çok mutlu etmiştir.

     Bizlerde Dernek Yönetim Kurulu olarak gelecek yıl köy kır gezisini köye düzenlemek istiyoruz. Şimdiden bilgilerinize sunarız. Köydeki bir dizi işlerin finasmanını üstlenen değerli abilerime teşekkür etmek isterim, Allah hepsinden razı olsun.

Yapılcak işleri kısaca sıralıyorum : 
1- Minarenin içi dışı sıvanacak
2- Köydeki arsalar düzeltilecek
3- Köy bahçesinin duvarları çevre düzenlenmesi yapılacak
4- Camii yanındaki ek hizmet binası tavanı yapılacak
5- Akpınar menbaasının üstü kapanacak
6- Eski okulun harfiyatı kaldırılacak

      Bunların finasmanını karşılayacak olan saygı değer abilere birkez daha teşekkür ederiz.
      Sizdeki bu Kardere aşkı olduğu müddetce bizlerin sırtı yere gelmeyecektir.

      Hepinizi saygıyla selamlıyorum.


          İstanbul - 02.08.2008


Kaynak : Recep ÇAKAR
Tür : Gündem Tarih : 02.08.2008
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this