Zevkler ve Renkler / Recep ÇAKAR

Anasayfa » Recep ÇAKAR » Zevkler ve Renkler / Recep ÇAKAR
share on facebook  tweet  share on google  print  

Zevkler ve Renkler / Recep ÇAKAR

"Recep ÇAKAR" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

   Sevgili büyüklerim, değerli arkadaşlar ve genç kardeşlerim, sizlerle bazı şeyleri paylaşmak istiyorum. Malumunuz gündemde çok tutulan turnuva maçları var; yazılıp çizilenleri günlük takip eden bazende isim vererek ağır hitaplar ederek bazı arkadaşlarımızı üzdüğünüzü kalplerini kırdığınızın farkındamısınız acaba? Bunları yazdığınızda hiç düşündünüzmü bu adamla yüz yüze geldiğim zaman bu sözleri edebilirmiyim diye. Yazılı basında okunan bu cümlelerin hepsi kayıt altına alınmıştır, ondan sonrada özür dilemenin bir anlamı kalmıyor. Bence halledilmesi gereken konuları kendi aramızda çözmenin yolları varken sataşmanın ne anlamı var. 

     Sevgili genç arkadaşlarım, turnuvaya katılma zamanı yazılan bu yazılar hiçte hoş değildi. Acaba bunlar gündem yaratmak mı yoksa ben köyümü çok seviyorum ondan mı? yoksa aramıza nifak sokmak amaçlı mı? Kaptanım, oyuncuyum diyorsun amennah, cenaze olur yoksunuz, düğün olur yoksunuz, toplantı olur yoksunuz, turnuvaya katılacağız diye kaç kişi müracatta bulundunuz? bu kadar imkanlar hangi yerde var sorarım size! ben veya sen zevkini tatmin etmek için sadece turnuva zamanı çıkıyorsunuz; böyle yapıpta milletin midesini bulandırmayın, kime gittiniz yönetim mi var, yöneticimi var hangi biriniz bir telefon ettiniz. Hal böyle olunca ortada kaldınız, birbirlerini görmeyen tanımayan o maçlarda tanışıp tokalaşan, arkadaş dost edinen diğer köylerle dostluk içinde olan tüm 7'den -70'e oraya gelen seyircileri bile mahrum bıraktınız.

    Söylediklerimde hatalıysam köyümden özür dilerim. Siz yöneticilerinize sahip çıkmalısınız ki onlar sizi yüceltsin, peşinden gitmezsen o seni kovalamaz, bunun sonucuda yetim kalmak, öksüz kalmaktır. Tabiri caizse ben sizi onlara benzetiyorum, maç bitti dostluk bitti kaç tananeniz arkadaşını, yöneticisini aradı gelecekle ilgili  fikir alışverişinde bulundu? Eminim çok az olmuştur. Onun için geleceğin planlarını şimdiden yapmalısınız, temsilde hata olmaz yumurta misali bu sizin kötü düşüncenizden olduğunu zannetmiyorum; bence sizdeki sorun şu: organize olalamak, fikir ve düşüncelerinizi paylaşmamak, birlikte olsanız ben inanıyorum ki  aşamayacağımız hiç bir engel kalmayacak ayda haftada bir toplanalım, buları yazarken özellikle belirtmek isterim, isim vermeden top oynayıpta lokale gelen arkadaş sayısı 2 veya 3 geçmiyor, sen sadece top oynamak için mi köylüsün?

       Hatalısınız, bunun ötesi yok, ben köyümü çok seviyorum diyorsan, eğer bu toplumun parçasıysan aramızda olmalısınız, rengini seviyosan eğer burada bu toplumda olman gerek. Hatalarınızdan dönün, bu köy sizden hiç bir şey esirgemedi; siz onları, hayallerini kırıyorsunuz. Ceza almış çocuk durumuna düşmeyin, sizden ricam sadece turnuva için toplanmayın, bakın lokalimiz tertemiz sizleri bekliyor. Toplanın arkadaş olarak aranızdaki meseleleri çözün, dertler paylaştıkca azalır. Ben burada sizden ne istiyorum biliyormusunuz? zevkine değil, renklerine bağlı Kardere ruhu istiyorum.

Sizleri çok ama çok seviyorum.

27.02.2009-İstanbul

 

 


Tür : Gündem Tarih : 27.02.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this