Erzincan Valisi Sn. Refik A.ÖZTÜRK'ün İşadamımız Sn. Erol YÜKSEL Anısı

Anasayfa » Vali Refik A.ÖZTÜRK » Erzincan Valisi Sn. Refik A.ÖZTÜRK'ün İşadamımız Sn. Erol YÜKSEL Anısı
share on facebook  tweet  share on google  print  

Erzincan Valisi Sn. Refik A.ÖZTÜRK'ün İşadamımız Sn. Erol YÜKSEL Anısı

"Vali Refik A.ÖZTÜRK" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Erzincan

Erzincan Üniversitesi Kız Yurdu

    Erol YÜKSEL Beyle tanıştırıldığımda "Next Star'ın sahibi" olarak takdim edildi. Söylemesi ayıp "Next Star nedir bilmiyordum, adını duymamıştım. O güne kadar sponsorluğunu yaptığı Kurtlar Vadisi dizisini hiç izlememiştim. Bisiklet yakalı tişörtlü, meşin ceketli, kot pantolonlu güzel yüzlü bir insandı Erol YÜKSEL. Arabasına bindik. Şoförü kendisiydi. Laf lafı açıyor, İstanbul'da iyi bir okul yapma niyetinde olduğunu heyecanla anlatıyordu. "İstanbul'a okul yapan çok olur, Madem Erzincanlısın, madem Kemahlısın, gelsen bu okulu Erzincan'a yapıver" dedim. İyi bir okulun maliyetinin bir trilyon olacağını hatta bir trilyonu da geçebileceğini ifade ettim ki hesabını bilsin. Ona göre yapsın diye. Söylerken de yan gözle direksiyonda bu delikanlıya bakıyordum. Hesap yapmıyordu. Kendisinden gayet emindi. Ama ben “boşa koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor” hesabı içerisindeyim "kafama yattı" diyemiyorum. Açıkçası yeni serpilip gelen bir iş adamının haydi demeyle trilyonu yatırıp okul yapamayacağını düşünüyorum. Yalanı riyayı Allah sevmez. hal vaziyet böyle. 

    Bir süre sonra kendisini arayarak, İlkokul yerine yurt yapmayı düşünürmüsünüz? Erzincan Üniversitesi kurulduğunda kızlar yurduna çok ihtiyaç duyulacak" dedim. "Hay hay, yurt olsun Sayın Valim" diye cevap verdi. Hemen plan, projeleri alıp İstanbul'a götürdüm. 10 gün sonra götürdüğümden daha güzel çizilmiş bir projeyi koydu önüme. Tam o sırada tayinim çıktı. 'Gitmeden protokolü imzalayacağım, imzanız hatıranız olsun" dedi. Duygulandım, gözlerim doldu. Öğrenci yurdu şahsıma yapılmışçasına yüceldim, gururum okşandı. 

    Bir mektupla yurt yapmasını kendisinden istediğim Sayın Aydın DOGAN Beyden sonra bir yurdun yapımına daha katkımın olmasından dolayı ziyadesiyle mesut olmuştum. Bu konuda Şefik ve Refik ARAS dostların değerli katkılarını yad etmek istiyorum. Erzincan'dan ayrılırken 500 kişilik iki öğrenci yurdunun yeni kurulan üniversitemize kazandırılması çabalarımın karşılığını almış olarak veda etmek tam bir armağan olmuştu bana. Bu nedenle Aydın DOGAN ve Erol YÜKSEL Beylere karşı yüreğim derin şükran duygularıyla doludur. Kendisine öylesine yakınlık duyuyor, öylesine nazım geçiyor ki, yüksek okul açılması halinde bir yurtta Kemah’ta yapılmasını isteyebilirim. "Hay, hay" diyeceğinden eminim.

    7 Haziran günü açılışı yapılacak olan öğrenci yurdunun davetiyesi önümde duruyor. 

    Hatırlanmış olmanın güzel duyguları içerisindeyim. Davetiyede imzalan olan Sayın Valim Ali GÜNGÖR ile Değerli Kardeşim Sayın Erol YÜKSEL Beye teşekkür borcumu ödemek için yazıyorum. Ben buradayım ama gönlümün kanatlarına Erzincan'a gitmek üzere yol veriyorum.


Refik A. ÖZTÜRK

Kardere.com


Sayın Valimizin yapılış öyküsünü çok güzel bir şekilde anlattığı ve protokolünü imzaladığı, Sayın Erol Yüksel'in yaptırmış olduğu Kız Öğrenci Yurdunun açılış töreni : 

 
 

Kaynak : www.erzincan.net / www.haber24.com
Tür : Eğitim Tarih : 06.05.2007
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]