Kemah Gökçiçeğini Kaybetti / Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu

Anasayfa » Kaymakam Gökmen Çiçek » Kemah Gökçiçeğini Kaybetti / Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kemah Gökçiçeğini Kaybetti / Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu

"Kaymakam Gökmen Çiçek" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kemah

 

 

 

 

 

 


Kemah'ta Veda Rüzgarları

Kemah İlçemizde göreve geldiği günden itibaren taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan, yaptığı çalışmalar ile ve uslübu ile ben Kemahlıyım diyenlerden daha Kemahlı olan gönül insanı bir kaymakamla çalışıyordu.
Kemah’ın şansından mıdır yoksa Kemah’ın manevi mihmandarı Sultan Melik Şah’ın nazarından mıdır Kaymakamlardan yana şanslı bir yer.

Kemah İlçemize ne zaman bir kaymakam atansa çalışkan, atik, zeki, tarihe ve kültürel özelliklere önem veren idealist insanlar oluyor.
Kemah’lı İş adamımız Sayın Mehmet Torun’da tam bu noktada doğru bir tespitle yukarıdaki cümlelerin ışığında Kemah Derneğinde yapılan İstişare ve Sıla Gecesi Programında Kemah ile ilgili yaptığı Müthiş Sunumunun ardından aynı değerlendirmeyi yapıyor.

Kemah Kaymakamımız Sayın Gökmen Çiçek’in backraunduna baktığımızda 2001 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduğunu, daha sonra Trabzon ilimizin Düzköy ilçesinde ve İzmir’in Beydağ ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptığını, 2005-2006 yıllarında İçişleri Bakanlığımız tarafından İngiltere Sheffild Üniversitesine gönderildiğini öğreniyoruz. 

13 Mart 2007 yılında Sivas ilimiz Akıncılar ilçesine kaymakam olarak atandıktan sonra son yayınlanan kaymakamlar kararnamesinden sonra ilçemize atanmıştır.

Akıncılar İlçesinden ayrılmadan evvel Kerime Şahlanoğlu tesislerinde kendisine bir veda yemeği düzenlenmiş ve bu yemeğe oldukça yoğun bir topluluk katılmış ve Kaymakamlarına olan minnet duygularını ayrılırken yanında olarak göstermişlerdir. 

Bugün bu yazıyı kaleme aldığımız anlarda belki Gökmen Çiçek Kemah’ta olmayacak. Ama Kemah onu unutmayacak. Kemahlılar Derneği ise asla……..
Gökmen Çiçek Akıncılar ilçesinden ayrılmadan evvel yaptığı konuşmayı noktası ve virgülüne dokunmadan aktarıyorum.

“Akıncılar benim ilk göz ağrım. Acısıyla tatlısıyla bu ilçede 2.5 yıl görev yaptım. Burada dairede çalışan arkadaşlarımızla ve mesai arkadaşlarımızla çok iyi çalışmalarımız oldu. Akıncılar benim sanki doğduğum bir köy, bir ilçe gibi oldu. Akıncılar’ı ve buranın güzel insanlarını hiçbir zaman unutmayacağım. Kalbimde ayrı bir yeri olacaktır.”

Kemahlılar Derneği ile son buluşmasında iftar yemeğinde söylediği bir söz masada bulunanların gözlerinin dolmasına neden olmuştu geçtiğimiz günlerde. “Kemahlılar dernek başkanı Şerafettin Ulutürk’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum o benim için çok farkı bir insan.  Hiçbir şeyde karşılık beklemeden menfaat beklemeden hep yanımızda oldu. En bunaldığımız anlarda hep yanımızda o vardı. Derneğimize gerçekten çok teşekkür ediyorum. Kemah’ta Derneğin bu kadar sosyal faaliyeti ve etkinliklerini toplumumuzdaki birliktelik ve beraberlik olgusunu hep canlı tutmuştur. Kemah Derneği'nin yaptığı etkinliklerin hızına yetişemiyoruz. Diğer ilçe kaymakamları hayranlıkla takip ediyor. Samimi olarak söylüyorum “ölüm deseniz gelirim” diyerek duygu yüklü bir konuşma yapmıştı.

Tarih sayfalarını hızla çevirmeye çalışırsak Gökmen Çiçek’in Kemah ilçemize kazandırmış olduğu eserleri gururla iftiharla anacağız. Yaptığı hizmetler gelecek nesillere aktarılacak en önemli vesikalar olacaktır. Bütün yapılanlar unutulsa bile “Oğuz Onbaşı” kitabına verdiği destek ve katkı asla unutulmayacaktır. Yazılı olan hiçbir şey tarihte asla değerini kaybetmez. Kemah ilçemizde sıkıntılarla dolu 2 yıl geçirdi. Hiç kimseyi kırmadı. Kırılan insanlar olduğu zaman bunu kendisine dert edindi. Hüzünlendiği anlar elbette olmuştur. Ama o kendisi için kutsal bir görev addettiği bu mesleği her şeyin üstünde tuttu.

Tekrar Akıncılar ilçesindeki görevine dönersek orada öylesine başarılı işler yapmışlar ki Akıncılar ilçesine bağlı Çiçekli köyünün düzenlemiş olduğu yayla şenliklerinde her sene yenilenen köy ağası yarışmasına kimse katılmamış ve Sayın Kaymakamımıza gösterdikleri sevgiyi Kaymakam olarak geldiği ilçeden Ağa olarak göndererek yapmışlardır.

Kemah ilçemizden giderken kendisini Akıncılar ilçesindeki gibi gönderemiyoruz belki ama yüreğimizden gönderdiğimiz sevgi çiçekleri ve kalpten yapılan dualar ile Güneysu’ya gönderiyoruz. Kemah'da kısa zamanda yaptığı inanılmaz tespitleri ve bu tespitler ile ilgili fizibilite çalışmaları ve sorunlar yönelik hamleleri ile uzun yıllar hizmet edecektir.
Belki biz Sayın Kaymakamımızı Ağa yapamayız ama Onu her zaman Kemah’da Kemah’ın GÖKÇİÇEĞİ olarak anarız.

Biliriz ki bizler Gökyüzüne uzanan dallar hep mutluluk tomurcukları yağdırır. Kemah Sizinle çok güzeldi Sayın Gökmen ÇİÇEK

İyiki sizi tanıdık Sayın Kaymakamımız.

KEMAHLILAR SİZİ HER ANDIGINDA HAYIRLA YAD EDECEKLERDİR.
YOLUNUZ AÇIK OLSUN.

Kemahlılar Derneği Yönetim KuruluKaynak : www.kemah.org.tr
Tür : Yaşam Tarih : 08.09.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]