Dağlarının Ardı Nazlıdır

Anasayfa » Dağlarının Ardı Nazlıdır
share on facebook  tweet  share on google  print  

Dağlarının Ardı Nazlıdır

 

 

 

  
  
  
  
  
  
 
 
ERCAN BABACAN (HASANOĞLU)

03.02.2012 00:52:00

Samimiyetin kayboldugu riyakarlıgın yalakalıgın ve menfaatcılığın hat safada oldugu şu devirde kendilerini tanımasakta simalarından ve duruşlarından onur ve şeref akan ecdadımıza bakarak ibret alanlardan oluruz İNŞAALLAH. Emegi gecen kardeşlerden ALLAH (cc) razı olsun.
 

Şiire yansıyan film gibi bir yaşam... / ESİN BOZDEMİR

 

14.11.2011 16:57:00

Ahmet Arif'in o unutulmaz "Vay Kurban" şiirindeki gibi bir yaşamı neredeyse birebir yaşatan 1960’lı yılların videosunu izlerken, hem duygulandım hem de çalışkan insanların göstermiş olduğu o büyük yaşam mücadelesi karşısında bir o kadar da kıvanç duydum… Her türlü zor doğa ve yaşam koşullarına rağmen umutla ve yılmadan mücadele gösteren çalışkan Kardere’ li halkını yürekten kucakladım… Ve bugünün gençlerinin, atalarının vermiş oldukları bu mücadeleyi hiç unutmamaları gerektiğini! ve unutmayacaklarını!… dağına, taşına, suyuna sahip çıkacaklarını düşünerek… Genlerinde atalarından miras aldıkları bu çalışkanlık vasfını bugünde sürdüren tüm Kardereli hemşehrilerimi kutlarım.. Arşivi hazırlayan Rahmetli Orhan Bozdemir’e ve bu arşiv çalışmasını dünden bugüne yeniden derleyerek yapmış olduğu bu güzel videoyu bizlere sunan Abdullah Bozdemir’e sonsuz teşekkürler… Emeğine sağlık…

 
 

DAĞLARIN ARDI NAZLIDIR BELGESELİ / NAFİYE MOL

 

14.11.2011 01:21:00

Öncelikle bu muhteşem kareleri fotoğraflayan, belkide bir daha hiçbir zaman yakalanmayacak kareleri bugünkü nesillere Karderelilere armağan eden rahmetli Orhan amcamıza sonsuz teşekkürler. Allah ondan razı olsun ve bu fotoğrafları arşivlerden çıkaran toplayan ve bizlere sunan Abdullah Bozdemir'e çok teşekkürler. Eline emeğine sağlık. Annemle beraber baktığımız fotoğraflarda babamında içinde bulunduğu bir çok dünün çocugu bu günün yaşlılarını gördük. Vefat etmişleri gördük, rahmetle andık. Özelikle şu anki ve geçmiş zaman ki köyü karşılaştırdık. Düğen süren kadın, at üstünde yapılan düğünden kareler ve kıyafetler bir çok şey... Teşekkürler emeklerin için.

 

Dağlarının Ardı Nazlıdır / İSMAİL HİÇDÖNMEZ

13.11.2011 10:35:00

Dağlarının Ardı Nazlıdır belgesel yapımını izledim. Bu güzel çalışmaların ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladım. Rahmetli Orhan Amca gözlerimin önünde canlandı. Bizlere sadece köy kalkındılmasının değil, belgesel tarihin nasıl yazılacağını da öğretmiş de bizler farkında değilmişiz. Abdullah kardeşim bunu en önce farkedenlerden oldu. Kendisini kutluyorum. Teşekkür ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum.
Sevgi ve selamlarımla..


 

 

facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this