İmam Bülent SEVİNÇ

Anasayfa » İmam » İmam Bülent SEVİNÇ
share on facebook  tweet  share on google  print  

İmam Bülent SEVİNÇ

"İmam" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İmam

İmam
Bülent SEVİNÇ

 

Köyümüz imamı Bülent Sevinç 1963 yılında Bozoğlak Nahiyesinde doğdu. İlköğretimini aynı köyde bitirdi.

Bozoğlak kuran kursu öğretmeni olan babası Hasan Yılmaz hoca efendiden Kuran-ı Kerim, Tecvid ve Fıkıh dersleri aldı. Daha sonra Erzincan İmam Hatip Lisesi'nde devam eden orta öğretimini Kemah İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı.  İstanbul Fatih Çarşamba’daki Cebeci Camii imam hatibi olan Nedim Hoca'dan bir süre ders aldı. Lise yıllarında Kemah’ta ve bazı köylerde görev yaptı.

1984 yılında Erzurum'da açılan imam hatiplik imtihanını kazandı. Aynı  yıl Kardere Köyü Camiine atandı.  Halen Kardere Köyündeki görevini sürdürmektedir.

Çok sayıda talebe yetiştirmiştir. Öğrencilerinin bir çoğu imam hatiplik seviyesine ulaşmışlardır. Cami cemeatı tarafından çok sevilen Bülent hoca, örnek bir cemeat oluşturmuştur.


“ İnsanoğlu şu kısacık hayatında çok çeşitli şeylere şahit oluyor. Şu kader denilen konu , insanın hayat örgüsünün düğüm noktasını oluşturuyor. (…) Sitenizde bana yer ayırdığınız için teşekkür ederim. Umarım bu siteniz beni sizlere hatırlatırken dualarınızı eksik etmezsiniz (inşallah) ilk önce bizi kardeşlik duygusuyla ve sevgisiyle kavuşturan, tanıştıran yüce Allah(cc) ve onun sevgili resulüne (sav) hamd ve sena olsun."

Bülent Sevinç


Kardere.com


Kaynak : Abdullah Bozdemir
Tür : Diğer Tarih : 25.06.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]